Napisz notatka encyklopedyczna

Pobierz

Cechy charakterystyczne dla notatki encyklopedycznej: 1.. = między innymi jw.. trzy tematy (wszystkie):-Aslan-Faun-Biała Czarownicanotatka encyklopedyczna Po pierw­sze poszu­kaj wia­ry­god­nych infor­ma­cji, któ­re doty­czą hasła.. Najczęściej używane: tzn. = to znaczy m. in.. Urodził się około roku 935.. Notatka urzędnicza- zwięzłe opisanie sprawy, wyjaśnienie sytuacji, krótka relacja ze zdarzenia.. Konieczność wprowadzania skrótów.. Proszę o odpowiedz ; ** Z góry dziękii ; **Zredaguj notatkę encyklopedyczną na temat Peryklesa 1.. Najczęściej stanowi część dokumentacji.Przydatność 50% Notatka Przyjechałeś do szkoły językowej w Anglii, gdzie od kilku dni przebywa Twój kolega Węgier.. Notatka encyklopedyczna: krótka,zwięzła,rzeczowa,na temat, pełna informacja Pilne jest !. Konieczność wprowadzania skrótów.. Kilka lat później jej rodzice rozstali się i wyjechała z matką do należącego do krewnych majątku Liksna koło Dyneburga (obecna Łotwa), gdzie wychowywała się i kształciła .Mieszko I Książę z dynastii Piastów, pierwszy chrześcijański władca Wielkopolski.. Zredaguj dla niego wiadomość: -kiedy przyjechałeś; -w jakiej jesteś grupie językowej; -o której będziesz kończyć zajęcia; -gdzie będziesz na niego czekać po zajęciach.Przydatność 70% Notatka encyklopedyczna.. Krótki tekst (skrótowość).. Na egzaminie sporządzisz ją na podstawie ..

... Dużo... monosacharydy - wersja encyklopedyczna.

Nagle wichry zwarły się, porwały się w poły, Borykają się, kręcą, świszczącymi koły.. rok wyda­nia: 1823 r. (epo­ka - romantyzm) tytuł: nazwa obrzę­du, któ­ry odby­wał się w Zadusz­ki (2 listo­pa­da) na tere­nach wschod­nich, Litwie i Białorusi.. Dobierz odpowiednie, tzn. wiarygodne, materiały źródłowe.. Wisława Szymborska (ur. 2 lipca 1923 r. w Bninie) - polska poetka, eseistka i krytyk literatury francuskiej, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1996 r. W latach 1945-48 studiowała polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i odtąd stale mieszka w Krakowie.. Dziady cz. II — Adam Mickiewicz.. rodzaj lite­rac­ki: dra­mat.Juliusz Słowacki - notatka szkolna Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. Obok Mickiewicza i Krasińskiego określany jako jeden z Wieszczów Narodowych.Napisz krótką notatkę encyklopedyczną.. (na przykładzie fragmentu Pana Tadeusza Adama Mickiewicza).. Cechy charakterystyczne dla notatki encyklopedycznej: 1.. Uwzględnij najważniejsze informacje dotyczące historii i zastosowania zegarów.Napisz notatkę na temat jeziora Świteź, która mogłaby być zamieszczona w encyklopedii osobliwości i zjawisk niezwykłych.. Nie roz­pi­suj się.. ("Świtezianka" A. Mickiewicz) Stwórz ściągęachilles byl mniej wytrwalszy rozwiez urodzony w szlacheckim domu dzilny ale nie az tak jak w hektor obie te postacie cos łaczy, poniewaz Obaj byli największymi wojownikami swoich wojsk (Achilles w obozie Achajów,Hektor-wśród broniących murów Troi) i wywarli ogromny wpływ na losy wojny..

Najczęściej używane: tzn. = to znaczy.Co to jest notka encyklopedyczna ?

Krążą po stawach, mącą do dna wody w stawach, Wpadli na łąki, świszczą po łozach i trawach, Pryskają łóz gałęzie, lecą traw przekosy.Napisz notatkę encyklopedyczną na temat Kupały.. Dużo informacji.. Materiały do serii "Sztuka wyrazu" pobrane ze strony biograficzna - przykład.. Dużo informacji.. Juliusz Słowacki herbu Leliwa (ur. 4 września 1809 w Krzemieńcu, zm. 3 kwietnia 1849 w Paryżu na gruźlicę) - jeden z najwybitniejszych poetów polskich doby romantyzmu, dramaturg i epistolograf.. Był jedynym synem Eugeniusza Słowackiego - nauczyciela wymowy w liceum, a następnie profesora literatury polskiej na Uniwersytecie Wileńskim - i Salomei z domu .Zredaguj notatkę encyklopedyczną, w której zaprezentujesz historię ulubionego zespołu muzycznego.. Krótki tekst (skrótowość).. Dużo informacji.. Może być umieszczona w podręczniku, w katalogu z wystawy dzieł sztuki lub katalogu z ofertą sprzedaży (książek, zdjęć, płyt muzycznych).. Notatka encyklopedyczna dotyczy Nelsona Odpowiedź na zadanie z Historia 8Emilia Broel-Plater herbu Plater (ur. 13 listopada 1806 w Wilnie, zm. 23 grudnia 1831 w Justianowie) - polska hrabianka kapitan Wojska Polskiego w czasie powstania listopadowego, córka hrabiego Franciszka Ksawerego i Anny von der Mohl.Napisz notatke encyklopedyczna na temat Sokratesa Zgłoś nadużycie!.

Głów­ne hasło napisz dru­ko­wa­ny­mi lite­ra­mi albo pogrub.

Sto­suj skró­ty: tzn. (to zna­czy), m.in. (mię­dzy inny­mi), itp. (i tym podob­ne), nr (numer - bez krop­ki, bo .Notatka encyklopedyczna.. Urodziła się 13 listopada 1806 r. w Wilnie w szlacheckiej rodzinie o tradycjach patriotycznych.. Była członkiem redakcji m.in .Emilia Plater () Emilia Plater.. Juliusz Słowacki urodził się 4 września 1809 roku w Krzemieńcu na Wołyniu.. Krótki tekst (skrótowość).. Krótki tekst (skrótowość).. Władzę po ojcu, Siemomyśle, przejął w latach pięćdziesiątych X wieku, szybko wplątując się w trudną wojnę z zachodnim sąsiadem - związkiem słowiańskich plemion określanych wspólną nazwą Lutyków.. Notatka informacyjna.. Pracuje z przypisami, opracowaniami naukowymi, sporządza notatkę encyklopedyczną, formułuje pytania do wywiadu.. Uwzględnij najważniejsze informacje dotyczące historii i zastosowania zegarów.. W walkach stracił jednego z braci, a dla odwrócenia .Napisz do gazetki szkolnej notatkę o przebiegu powitania znanego podróżnika, który powrócił z dalekiej wyprawy.. Intrygujące działania bohaterów- j.II — Adam Mickiewicz - Baba od polskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt