Opowiadanie na podstawie lektury

Pobierz

Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już, innego utworu - opowiadania, powieści czy mitu.. 0 0. krynio 8.6.2010 (22:38)Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek).. Napisz rozprawkę w której odpowiesz na pytanie czy warto podejmować walki mimo świadomości przegranej argumentacji Odnieś się do podanego fragmentu Iliady znajomości mitu trojańskiego i do innego wybranego tekstu literackiego.. Można też zacząć od zaciekawiającego .Opowiadanie o sobie.. Uporządkuj zasady pisania opowiadania odtwórczego w odpowiedniej kolejności: Przedstawiaj wydarzenia w kolejności, w jakiej .Pisząc opowiadanie odtwórcze , musisz bardzo dobrze znać lekturę, żeby nie popełnić żadnych rzeczowych błędów( np. zmienić imiona bohaterów , pomieszać sytuację , zdarzenia.). Pisz zgodnie z planem: we wstępie krótko przedstaw bohatera Twojego opowiadania, zgodnie z treścią obowiązkowej lektury,Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono dalszych losów bohaterów, np. burzenie muru przez Cześnika i Rejenta albo dalsze losy Zygiera.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek…..

zapoznaj się → opowiadanie odtwórcze 2.

Pewnego wieczoru Scrooge'a nawiedził duch.Początkowo Scrooge nie wierzył,ale już po krótkiej chwili rozpoznał w nim starego Marley'a.. zastanowić się kto będzie narratorem twojego opowiadania.. Szukając znaleźli skład broni wroga, którą porozrzucali po całym pomieszczeniu.. Duch Marley'a był ubrany tak,jak dawniej.Miał tę samą perukę,kamizelkę,spodnie i buty.Bogate zdobienia przy butach poruszały się lekko,niczym poły surduta i włosy na głowie.Wlókł za sobą długi .Ubrany był w swój garnitur w którym (jak pamiętam chodził na co dzień) u swej piersi miał przywierzszone swoje krzyże, które otrzymał w poszczególnych wojnach w których brał udział.. Akcja dzieła toczy się w I w. n.e. w Rzymie za panowania Nerona.na podstawie przeczytanej kektury napisz opowiadanie o niezwykłym świecie kontynentu afrykańskiego.. Piszesz historię, którą znasz już z jakiegoś dzieła - książki, filmu, spektaklu teatralnego czy historii.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. chodzi o książkę w pustyni i w puszczy .. Była piękna, słoneczna niedziela….. Szukali innej drogi.. Pewnego dnia Julek szwendał się po podwórzu, nie mając zajęcia..

(Daj mu szansę rehabilitacji)Opowiadanie z lektury "Ten Obcy".

Na podstawie wiersza Jana Brzechwy Mrówka napisz opo.Na podstawie lektury Dziewczynka z; Opowiadanie o spotkaniu bohatera quo vadis i bohatera z iinej dowolnej lektury,przemiana 1 z nich; Napisz opowiadanie o tym, jak wybrana postać dziecięca z dowolnej lektury zmienia los głównego; Napisz opowiadanie , w którym wybrany przez Ciebie bohater lektury spotka się z innym bohateremCześć prosze o pomoc Napisz opowiadanie na podstawie lektury tomek sawyer Malowanie płotu na 1 strone lub 2 Zgłoś nadużycie.. Wzywanie duchów zakończyło się już, gdy nagle pojawiło się nowe widmo, którego Guślarz wcale nie wzywał.Celem wyprawy była wysepka na którą musieli się dostać.. Po obejrzeniu filmu, mogę porównać oba dzieła i wyrazić o nich swoje zdanie.. bardzo ciekawe są opowiadania w których historię opowiada ktoś, kto w pierwowzorze był postacią drugorzędna, drugoplanową.. 2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polega ono na wymyślaniu zdarzeń związanych z postacią literacką, uzupełniających fabułę tekstu literackiego.Na podstawie lektury''Opowieści z Narni'napisz opowiadanie;To się zdarzyło podczas wycieczki naszej klasy,zawinił Edmund,ale potem gdyby nie on wszystko skończyłoby się fatalnie.. Na podstawie materiałów źródłowych uporządkuj i uzupełnij informacje dotyczące pisania opowiadania odtwórczego..

Na co musisz zwrócić uwagę?Temat: Jak napisać opowiadanie odtwórcze?

Najbardziej spodobał mi się rozdział, w którym po odejściu Zenka dzieci nie wiedziałby co ze sobą zrobić.. Stali tam jednak wartownicy Czerwonych Koszul.. Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.. Przykłady tematów: moja wakacyjna przygoda, niespodziewane spotkanie, niezwykły dzień nad morzem, dalsze losy Stasia i Nel, co by było, gdyby Danusia nie umarła?. Duża część opowiadań twórczych to opowiadania związane z jakąś lekturą, w których będziesz pisać o jej bohaterach, a co za tym idzie, używać narracji trzecio osobowej (czyli form takich, jak: powiedział, zrobił, pobiegł, pomyślał itp.).Od tej chwili jego życie zupełnie się zmieniło.. Nauczyciele zalecają poprzedzenie opowiadania zapisem wydarzeń w punktach.. Pomoże to usystematyzować pracę i zapobiegnie temu, że o czymś zapomnimy.Komentarze.. Wszyscy znamy jego .Było piękne, zimowe popołudnie….. Pewnego dnia wieczorem zasypia na piasku o tysiąc mil od zamieszkałych terenów.Rodzaje opowiadania: 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. Pewnego dnia w Warszawie….. Książka Carlo Collodiego pod tytułem "Pinokio" należy do najbardziej popularnych dzieł literatury dla dzieci.. Historia, którą pragnę opowiedzieć miała miejsce na pustyni - Saharze, na której to pewien pilot musiał awaryjnie lądować..

W szkołach bardzo często zadawane jest opowiadanie na podstawie lektury lub jej fragmentu.

- Zaliczaj.pl.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.. Mając zapas wody zaledwie na osiem dni, możliwie szybko próbuje naprawić silnik.. Ucieszyło go również to, iż na szlaku marszu nie było oznak obozów Smaina.Przybył duchy lekkie pod postacią aniołków, straszne widmo Złego Pana oraz Dziewczyna, która miała na imię Zosia.. Ja skupię się na opowiadaniu twórczym, głównie dlatego, że to ono jest jednym z najbardziej pospolitych form wypowiedzi pojawiających się na lekcjach.Napisz opowiadanie na wybrany temat w każdej z prac wykaż się znajomością lektury w niej realiów wykorzystaj dowolny edytor tekstu.. Opowiadanie odtwórcze.. Najlepsze rozwiązanie.. - w ten sposób można wyrazić inne zdanie na temat przedstawionych zdarzeń.Pobierz: napisz opowiadanie z lektury tajemniczy ogród.pdf.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Na wyspę prowadził drewniany most .. Wdrapali się na drzewo aby zorientować co się dzieje na wyspie.Przygoda Pinokia - opowiadanie na podstawie książki.. Był obrażony na Mariana, że poprzedniego wieczoru wygnał Zenka z wyspy.Opowiadanie odtwórcze - czym jest?. Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku .Moja lektura powieści Henryka Sienkiewicza pod tytułem "Quo vadis" zbiegła się w czasie z premierą filmu Jerzego Kawalerowicza, będącego adaptacją tej powieści.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Opowiadanie na podstawie lektury "Lew, czarownica i stara szafa" Nazywam się Piotr, jestem już dorosły opowiem wam o przygodzie, która zdarzyła się mnie i mojemu rodzeństwu.. Pewnego razu….. Ty musisz historię troszkę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły.. Mały książę na kolejnej planecie.. Zadanie jest zamknięte.. Gdzieś zaginęła jego żołnierska postawa, specyficzne poczucie humoru, widać było na pierwszy rzut oka, że już poważna starość zaczyna go dopadać .Przygoda, którą postanowiłem opisac dotyczy '' spotkania ze słoniem''.. napisz opowiadanie o przyjaźni człowieka z psem na podstawie naszej lektury o psie który jeździł koleją lub własnych przeżyć.. * lektury Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-02-17 15:25:49Bazujesz na własnej wyobraźni.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….. Została przetłumaczona na dwieście czterdzieści języków i chyba nie ma na świecie nikogo, kto nie słyszałby o przygodach niesfornego pajacyka.. Zadanie nie powinno być trudne, jeśli znasz dobrze utwór, na podstawie którego masz pisać opowiadanie.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Pewnego dnia gdy cała karawana przeszła długą i ciężką drogę Staś był pełen nadziei, że niedługo będą mogli bezpiecznie odpocząc i napic się wody..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt