Opisz swój weekend po angielsku w czasie past simple

Pobierz

następnie szykuję obiad.po obiedzie gdy jest ładna pogoda idę razem z rodziną na spacer.. Poniżej lista.. - Nie było nas w domu w niedzielę.. Były tam 2 baseny, duży ogród, siłownia i restauracja.. Najlepiej wybrać coś, co nas naprawdę interesuje.W zdaniu przeczącym dodajemy partykułę not po was/were.. Opisz swój każdy dzień czyli co robiłeś w czwartek, piątek, sobotę i niedziele ok .. A potem możemy wspomnieć o naszej rodzinie, kim są nasi rodzice, czym się zajmują.Czasownik to be ( w czasie przeszłym was w 1 i 3 os. l.poj.. zadanie dodane 14 listopada 2011 w Język angielski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa] angielskiopis weekendu po angielsku.. Zaliczaj.pl.. Gdzie byłeś?. My cousin only seven.W powyższym tekście (opis dnia po angielsku) zastosowaliśmy czas teraźniejszy prosty Present Simple, który stosujemy gdy mowa o czynnościach rutynowych, powtarzających się.Pełne wyjaśnienie, przykłady oraz darmowe testy online znajdziesz w tym miejscu.. Każdego dnia było bardzo słonecznie i gorąco, w związku z czym mogliśmy pływać w morzu i leżeć na plaży.. Pamiętajcie, że skrócone formy czasownika to be są o wiele częściej używane: wasn't = was not/weren't = were not.. 1.Was i were Was i were- byłam, byłeś, była, byliśmy, byłyście, byli.. Czas przeszły prosty.. Minimum 15 zdań .Proszeę też wersje polską.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: W czasie tym używamy czasowników nieregularnych i regularnych..

Zadanie: opisz swój weekend po angielsku w czasie past simple proszę o pomoc .

Budowa zdania w czasie Past Simple zależy od tego jaki stosujemy czasownik.. To nic trudnego!. oglądam ulubione seriale .opisz swój typowy weekend po angielsku (formy czasu Present Simple) Zgłoś nadużycie.. Teraz, nie będziesz już mieć problemu z napisaniem opowiadania o wakacjach w języku angielskim.Opis siebie po angielsku: podsumowanie.. Nie mogą to być pojedyncze zdania, każde na inny temat.. Dlatego, przyda nam się również lista spójników, które możemy wykorzystać w tekście opisującym nasz dzień.W czasie Past simple opisz swój weekend majowy (od 1 do 4 maja) co robiłeś, czy był udany.. Past Simple - czas przeszły prosty.. Sam czas past simple nie jest trudny do nauczenia, znacznie więcej problemów sprawiają natomiast używane w nim czasowniki nieregularne.. Zastosowanienapisz e-mail po angielsku do nowego kolegi John'a (50-100) słów.. Zadanie jest zamknięte.. Past Simple - czas przeszły prosty.. 2014-01-11 15:01:33 Napisz zdania pytając w czasie past simple 2018-04-24 18:38:40 Napisz 10 zdań w czasie Past Simple co robiłeś / łaś w weekend .Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Opisz swoje wakacje (po angielsku) w czasie Past Simple.. Po obiedzie mam czas wolny.. potem wspólnie przygotowujemy kolację.. Jeśli używamy czasownika "to be" - "być" (formy przeszłe to was/were), wtedy szyk zdania wygląda następująco: Podmiot + was/were + reszta zdania np.:W kilku zdaniach napisz jak spędzasz wakacje/weekend używając czasu Present Simple i Present Continuous (forma: pocztówka/list) Hi Mirela, I am living with my family in Gdynia this week..

Nasz opis dnia po angielsku musi być spójny.

Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Napisz co robiles w weekend - po angielsku.. Codziennie wstaję o6rano.. Używamy go, gdy chcemy powiedzieć o: sytuacjach i zdarzeniach mających miejsce w przeszłości, definitywnie zakończonych (np. Nasz kurs angielskiego rozpoczął się w zeszłym miesiącu.).. Krótko mówiąc - informujemy, kiedy coś się stało.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. gdy jest zimno oglądamy telewizję.. i were dla pozostałych osób) rządzi się swoimi prawami i tworzy pytanie przez zmianę szyku, czyli występuje przed podmiotem.Pytanie w tym przypadku obywa się bez operatora.Obiad mam o 15:15. w e-mailu zaprezentuj się, opisz typowy dzień dla ciebie, napisz co lubisz robić w weekendy 2016-10-02 18:08:03; Opisz swój typowy dzień!. Mam proźbe napisał by mi ktoś opis weekendu od piątku po południu do niedzieli ?. 8 zdań może być więcej proszę o pomoc po angielskuOpis wakacji po angielsku: wstęp.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Czasami wstawaliśmy wcześnie i szliśmy na wycieczki.Napisz 5 zdań w czasie Past Simple z użyciem następujących czasowników: buy, go, learn,watch,be..

Napisz co robiles w weekend - po angielsku.

1.Was i were Was i were- byłam, byłeś, była, byliśmy, byłyście, byli.. Was łączy się z I, she, he, it Were łączy się z you, we, you .Opisz swój nieudany weekend w czasie przeszłym zadanie dodane 22 listopada 2010 w Język angielski przez użytkownika uczennica ( -3,240 ) [Szkoła podstawowa] językZadanie: opisz swój weekend po angielsku w czasie past simple około 80 słow .. Używamy przy tym konkretnych określeń czasu, np. wczoraj, dwa dni temu, trzy tygodnie temu, itp.Zatrzymaliśmy się w hotelu "zielona plaża".. Past Simple - jak każdy czas w angielskim posiada swoje określenia czasu, które pomagają nam opisać, kiedy dane zdarzenie miało miejsce.. Pozwala on na opowiadanie wydarzeń mających swoje miejsce w przeszłości.. Następnie, przechodzimy do opisania wyglądu zewnętrznego czyli naszego koloru włosów, oczu, wzrostu.. Każdy z nas lubi spędzać wolny czas inaczej.. Poniżej przedstawiamy przykładowe opisy wakacji po angielsku.. Was łączy się z I, she, he, it Were łączy się z you, we, you .Opis minionego weekendu w Past Simple.Proszę o pomoc!. Hotel był duży i piękny.. Past Perfect - by wprowadzić tło akcji oraz plany, w efekcie których doszło do poszczególnych zdarzeń.. Niektórzy lubią go spędzać bardziej aktywnie (actively), a inni wolą nie wychodzić z łóżka (to stay in bed).Każdy ma inne preferencje (preferences), ale opcji na spędzanie wolnego czasu (free time, spare time) jest bardzo wiele!.

Umiesz opisać swoje wakacje po angielsku?

Albo przynajmniej przetłumaczyć to na angielski Plis pomóżcie:) Mój weekend zaczyna sie już w piątek popołudniu.. Zdania twierdzące w czasie Past SimpleOpis czasu Czas Past Simple opisuje przeszłe zdarzenia dokonane i nie ma związku z chwilą obecną.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. Co robiłeś?. I like suborning on the hat sand.OPISZ SWÓJ DZIEŃ W CZASIE PRESENT SIMPLE.. Pogoda była świetna.. Zdania twierdząceDodaj nowy 1.. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. Gdy wrócę ze szkoły, wypoczywam i oglądam telewizje potem odrabiam część zadań domowych.Past Simple - określenia czasu.. 2017-03-26 14:04:16; Opisz swój typowy weekend po angielsku 2010-10-05 15:31:29; Opisz swój dzień po angielsku kl 4 2012-04-12 18:16:08Czas Past Simple.. Z gory dziekuje za pomoc :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćOpis dnia po angielsku: spójniki.. przygotowuję śniadanie rodzinie.. Opisując siebie po angielsku zazwyczaj zaczynamy od wieku, miejsca zamieszkania i tego czym się zajmujemy.. Czas Present Simple mówi o czynnościach które ciągle się powtarzają , jak np . '. Opisuje wydarzenia, które dokonały się w określonym czasie w przeszłości.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Czas past simple jest najprostszym i najczęściej używanym z czasów przeszłych.. Ja chodzę do szkoły ' bo wciąż chodzi się tej szkoły .W przypadku opowiadań stosuje się czasy odnoszące się do przeszłości: Past Simple - do opisu głównych wydarzeń zawartych w opowiadaniu.. potem staram się szybko posprzątać mieszkanie,odkurzam,wycieram meble, zmywam naczynia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt