Streszczenie lektury królowa śniegu

Pobierz

A musze.. białe pszczoły wyleciały z ula — mówiła stara babka, ukazując wnuczce chwiejące się w powietrzu płatki śniegu.. Okruchy rozbitego lustra wpadły Kayowi do: a) Oka b .dole śnieg i wicher!. Bohaterkę poznajemy jako piękną, dostojną kobietę o długich blond włosach, u.Królowa śniegu - Problematyka.. Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku.. Kajowi pewnego dnia wpadły do oka i w serce odłamki diabelskiego lustra, które spowodowały, że chłopiec zrobił się niegrzeczny, zły i nieczuły na piękno świata.. Odpowiedź Guest.. "Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena.. Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Królowa śniegu, którą napisał Andersen Hans Christian, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz.1.. Opowiadanie pierwsze - W którym jest mowa o lustrze i okruchach.. Odpowiedz na pytania.. bartekolczak napisano 23.01.2014 19:46. zgłoś do usunięcia.. Opowiadanie pierwsze "W którym jest mowa o lustrze i okruchach".. Żył sobie niegdyś bardzo zły czarodziej - diabeł.. Kay i Gerda byli: a) Przyjaciółmi b) Rodzeństwem C) Znajomymi ze szkoły 4.. Teraz nie bał się wcale piękne pani, nie wydawała mu się straszna.. Imię i nazwisko.. Pewnego razu podczas wspólnej zabawy do oka i serca chłopca dostały się okruchy szkła ze zwierciadła czarnoksiężnika.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Królowa śniegu Hansa Christiana Andersena.Baza wszystkich streszczeń dla szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum zebrane w naszym portalu.Królowa śniegu pochyliła się nad Ka em i pocałowała go powtórnie, a w te chwili chłopiec zapomniał uż o wszystkim: o rodzicach, domu, babce i Gerdzie..

5.Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.

Streszczenie lektury z klasy 2 Królowa Śniegu.. — A czy mają swoją królową?. W jeden z mroźnych zimowych wieczorów, kiedy poprzez udekorowane niezwykłymi wzorami okna przytulnych, ciepłych domów, wkrada się ciemność, a na dworze przejmująco zawodzi śnieżyca, Królowa Śniegu porywa maleńkiego Kaja do swoich lodowych włości i przemienia jego dobre, czułe serce w sopel lodu.Karta pracy do lektury "Królowa śniegu".. — Największy ze wszystkichW starym mieście mieszka w sąsiednich domach dwoje dzieci: Kaj i Gerda.. Pewnego razu postanowił zrobić niezwykłe zwierciadło, które wszystkie piękne rzeczy przedstawiało jako szkaradne i straszne (rozmywało je).Streszczenie.. Bohaterkę poznajemy jako piękną, dostojną kobietę o długich blond włosach, ubraną w śliczną białą suknię i lodową koronę.. Złe rzeczy widać .Znajdziesz tutaj linki do stron ze streszczeniami książki "Królowa śniegu".. Zaszła w nim jednak ogromna zmiana, kiedy został ugodzony (w oko i w serce) .Baśń pt."Królowa Śniegu" opowiada historię dwojga dzieci Kaja i Gerdy,którzy byli sobie bliscy jak rodzeństwo.Ich historia ma związek z. Baśń Hansa Christiana Andersena pt."Królowa Śniegu" opisuje losy pary bardzo bliskich sobie dzieci Kaja i Gerdy..

Królowa śniegu - streszczenie.

Karta pracy składa się z 6 stron.Królowa śniegu - Hans Christian Andersen [Całość Audiobook]Przygotowujesz się do matury, egzaminu, testu, poszukujesz pełnych wersji książek, tradycyjnych ut.LEKTURA W KLASIE III - SPRAWDZIAN.. Zbudowanie diabelskiego lustra.*.. nie lubię lektur.. Hans Christian Andersen "Królowa Śniegu".. Baśń składa się z siedmiu.Królowa Śniegu, baśń Andersena o niezwyciężonej sile miłości, złożona z 7 opowiadań.. Są tam odpowiedzi pisemne, test wyboru a także układanka z historią zdarzeń.. — Patrz, patrz!. Opis: Materiał zawiera kartę z 3 ćwiczeniami nawiązującymi do lektury "Królowa Śniegu" Hansa Christiana Andersena.Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. Mieszkała w pieknym lodowym pałacu.Jedna z najsłynniejszych baśni J. Ch.. Fabuła opowieści jest tak dobrze znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej oddać głos samemu autorowi, którego słowa tak .Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Królowa śniegu, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Snedronningen) - baśń napisana w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena i opublikowana rok później.. Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, stworzonego przez pewnego czarodzieja.. Kay - jeden z główny bohaterów baśni Andersena - początkowo był dobrym, normalnym dzieckiem, wrażliwym na piękno otaczającego go świata..

szczypiorek400023 napisano ...Królowa śniegu (org.

Jaką moc miało lustro złego czarownika?. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją.. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń , wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów .Królowa śniegu streszczenie.docx • streszczenia.. Świat widziany w tym zwierciadle nie był dobry, bowiem skrywało ono wszystkie rzeczy godne pochwały, a wzmacniało rzeczy złe.. Starałam się by było tam jak najwięcej informacji, na które dziecko powinno zwrócić uwagę.. Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać streszczenia oraz dodawać linki do stron zawierających ciekawe i wartościowe streszczenia, podsumowania książki.Opis książki.. a) Przepowiadało przyszłość b) Zmieniało rzeczy ładne w brzydkie c) Spełniało życzenia 3.. Rozbicie zwierciadła na miliony kawałków.*.. Lubił bawić się z innymi dziećmi, np. z Gerdą, i cieszył się, kiedy tylko mogli ze sobą przebywać.. Gdy przez miasto przejeżdżała Królowa Śniegu, przywiązał do jej sań swoje saneczki, a Królowa Śniegu zabrała go do swojego lodowego pałacu na dalekiej północy.Królowa Śniegu to bohaterka baśni J.CH.Andersena pt."Królowa Śniegu"..

Jej długi płaszcz pokryty był płatkami śniegu.

Okruchy lustra wbijają się w oko i serce Kaya.*.. szczypiorek400023 napisano 6.01.2014 20:54. zgłoś do usunięcia.. Pewnego razu postanowił zrobić niezwykłe zwierciadło, które wszystkie piękne rzeczy przedstawiało jako szkaradne i straszne (rozmywało je).. — Pszczoły, pszczoły — powtarzała wesoło Gerda.. Królowa śniegu została napisana przez genialnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena ().. Jaką zdolność miało zwierciadło stworzone przez złego czarodzieja?. Żył sobie niegdyś bardzo zły czarodziej - diabeł.. ładne przedmioty w nim odbite wyglądały szkaradnie a brzydkie było widać doskonale.. ja też mam to w szkole.. Kategorie: zima, Baśnie - H.C.. Opowiada historię przyjaźni dwójki dzieci, Gerdy i Kaja, i nieszczęścia, z którym przyszło im się zmierzyć.. Królowa Śniegu to bohaterka baśni J.CH.Andersena pt."Królowa Śniegu".. W odróżnieniu od innych baśni napisanych przez Andersena, które zostały zainspirowane folklorem bądź tradycją innych narodów, opowieść ta zrodziła się w wyobraźni autora.inspirowany filmem "Królowa Śniegu 2" - dystrybutor "Kino Świat" Temat: "W kopalni" Cele ogólne: poznanie bogactw naturalnych Polski i miejsc ich występowania zapoznanie z rodzajami i wyglądem kopalni wzbogacanie słownictwa uczniów wdrażanie do uważnego słuchania wypowiedzi i korzystania z otrzymanych informacji Kto jest autorem baśni "Królowa Śniegu" a) Hans Christian Andersen b) Charles Perrault c) Jacob i Wilhelm Grimm 2.. Baśń opowiada piękną historię o przyjaźni dwojga dzieci - Kaja i Gerdy.. Jeden z najgorszych czarowników - sam diabeł - wpadł kiedyś.. Pisarz ukazuje dzieje Gerdy i Kaya, ubogich dzieci rozdzielonych przez złą czarodziejkę, Królową Śniegu.Nosi ona tytuł "Królowa Śniegu".. Królowa śniegu - streszczenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt