Skąpiec sprawdzian pdf

Pobierz

a) Dzieci kochają ojca, mówią o nim z wielkim szacunkiem i miłością.. Klejnoty.. Materiały powiązane z testem: Test: Skąpiec Test zawiera pytania z lektury "Skąpiec" Moliera.. 4.Skąpiec - Informacje wstępne.. .Skąpiec cię w tym mieście, zmusza cię, abyś, ze względu na mnie, trzymał w ukryciu stan i na- zwisko, a wreszcie skłania do tego, iż aby mnie widywać, przy ąłeś obowiązki domownikaCzytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfTEST KOTWICE SCHEINA Kwestionariusz Moja kariera Celem tego kwestionariusza jest zachęcenie Cię do refleksji na temat obszarów własnej kompetencji, motywacji do pracy i systemu wartości.. Podkreśl wyrazy, które kojarzą się z wiosną.. Przepisz starannie zdanie.. Skąpiec; Skąpiec, test z lektury .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. d) Dzieci czekają na śmierć ojca, aby odziedziczyć jego majątek.. Szkoła podstawowa "Kajko i Kokosz.. 7.Komu i dlaczego naraził się Molier pisząc swoje komedie.. Instrukcja dla ucznia .. W domu Harpagona mieszka również Strzałka, który jest: a) synem Harpagona z pierwszego małżeństwa,, b) kucharzem,, c) służacym Kleanta..

7.Skąpiec - sprawdzian dla IIIa.

b) Są wobec ojca obojętni.. Nie ma tu odpowiedzi dobrych i złych.. Harpagon- bohater utworu jest: a) żonatym,, b) starym kawalerem,, c) wdowcem.. #skapiec #molier #streszczenie .Test ze znajomości treści lektury pt. "Skąpiec" Grupa A.. Zmysły tracę, nie wiem, gdzie jestem, kto jestem, co robię.. 11 .Test ze znajomości lektury Sposób na Alcybiadesa autorstwa Edmunda Niziurskiego.. Nie wiemy w jakiej dzielnicy mieszkają bohaterowie, nie mamy też bliższych danych co do czasu akcji.. 9.Synonimy Słowa "Skąpiec" 10.Dzieci Harpagona to .. Mój drogi przyjacielu!. Początkowo nie zyskała sobie przychylności widowni, potem dorównała popularnością innym komediom Moliera (Świętoszek 1664, Mizantrop 1666).Powodem licznych głosów ostrej krytyki było między innymi to, że sztuka została napisana prozą, co burzyło ówczesne .SPRAWDZIANY: I KLASA Sprawdzian wiadomości i umiejętności nr 7 1.. (0 - 3 punkty) bałwanek liście krokus kartka garnek lasSkąpiec cierpi istne męki, gdy Kleant na cześć Marianny zamawia wystawny podwieczorek, i tylko resztki wstydu nie pozwalają mu głośno protestować.. Pierścień.. D. ATA: marzec-kwiecień 2020 r. C. ZAS PRACY: 120 minut .. Sprawdziany do lektur - GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Najbardziej kompletny test z lektury Skąpiec jaki znajdziesz w sieci.

c) Martwią się o ojca, ale nie cierpią go z powodu jego skąpstwa.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Skąpiec pytania na test !. 2 Obserwuj autora.Sam Molier to znakomity francuski twórca, który poza "Skąpcem" stworzył wiele znakomitych dzieł takich jak: "Świętoszek", "Szkoła żon", "Chory z urojenia".. 2.Kim okazał się walery ?. Materiały powiązane z testem: Test: lektura - Skąpiec "Skąpiec" - Streszczenie Krótkie streszczenie fabuły "Skąpca" - komedii obyczajowej autorstwa Moliera.. Molier, "Skąpiec" - czy ta klasyczna komedia teatralna wciąż zawiera trafne obserwacje dotyczące ludzkich charakterów?. Harpagon jest ojcem: a) Elizy i Walerego,, b) Elizy i Kleanta,, c) Elizy i Marianny.. 3.Kim okazał się Anzelm?. Zawiera 25 pytań.. 4.Jak ma na imię siostra Walerego?. Pochodził z dość szanowanej rodziny mieszczańskiej, ukończył studia prawnicze, ale w zawodzie nigdy .. dzieci opuszczą go i wyprowadzą się z domu.Test Skąpiec, Skąpiec podręcznika Lektury dla Klasa II.. Mamy tu bowiem problem naczelny, czyli skąpstwo Harpagona i aż cztery wątki poboczne: miłość Elizy i Walerego, miłość Kleanta i Marianny, zaloty Harpagona do Marianny i problem ukrywanej, skradzionej i w końcu .W Klubie Nauczyciela Uczę.pl znajdziesz scenariusze lekcji, sprawdziany, karty pracy, plany wynikowe i inne materiały zgodne z nową podstawą programową MEN.Skąpiec - jedna z najsławniejszych sztuk Moliera () - po raz pierwszy została wystawiona w roku 1668..

Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.

Z ilu aktów składa się utwór?. Walery to: a) kucharz Harpagona,, b) zalotnik Elizy .Próbny egzamin ósmoklasisty Język polski.. Rozpocznij test.. Ewentualny brak stron lub inne usterki zgłoś nauczycielowi.. Skąpiec to klasyczna komedia Moliera składająca się z pięciu aktów.. 8.W którym wieku żył i tworzył Molier .. Można przypuszczać, że sztuka została stworzona jako utwór współczesny .Kompozycja utworu.. Molier, a właściwie Jean Bapitste Poquein, żył w XVII wieku i jest do dziś zaliczany do grona najwybitniejszych pisarzy nie tylko francuskich, ale europejskich.. Akcja Skąpca toczy się w Paryżu w domu Harpagona, autor nie podaje poza tym żadnych szczegółowych informacji.. Przewiń.. Sprawdź, czy do arkusza jest dołączona karta odpowiedzi.. Wydarto mi ciebie; odkąd mi ciebie wydarto, straciłem mą podporę, pociechę, radość: wszystko skończone dla mnie, nie mam co robić na świecie.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury SkąpiecPodkreśl właściwą odpowiedź.. Julian Ursyn Niemcewicz, Powrót posła.. opracowanie: Monika Kuczyńska-Barczewska.. Brakuje odpowiedzi.. #skapiec #lektura #molier.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.Wyszukiwarka najlepszych cen: miliony produktów, tysiące sklepów, setki opinii dziennie, jedno miejsce - Skąpiec.pl - wejdź i oszczędzaj!Skąpiec - powtórka, streszczenie z Lektury..

Przygotuj się na lekcję języka polskiego, powtórz informacje na sprawdzian, test z lektury "Skąpiec", uzupełnij wiedzę.

6.Wymień trzy gatunki literackie.. ktoś ukradnie mu jego pieniądze.. Sprawdziany do lektur.. Wiem, że bardzo się cieszycie i doceniacie, że o Was pamiętam nawet mimo tego, że zmuszona jestem w tej chwili śledzić perypetie Pięknej i Bestii.. Bez ciebie żyć mi niepodobna.Skąpiec test abc ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Liceum i technikum.. Kto jest autorem utworu?. Określ rodzaj i gatunek utworu.Plik Skąpiec Moliera test.pdf na koncie użytkownika olaaab • folder Lektury - karty pracy + testy • Data dodania: 20 cze 2011Harpagon najbardziej obawia się, że: Marianna go odrzuci.. Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc. "Skąpiec" - test znajomości lektury.. Sprawdź, czy na kolejno ponumerowanych 23 stronach są wydrukowane 22 zadania.. Rozwiąż test składający się z .Klasa 1.. Różne cechy opisane w Kwestionariuszu są równie dobre, a wypełnienie go ma posłużyć doSzkatułka z pieniędzmi.. epoka: Barok Autor dzieła.. Frozyna z nim zerwie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt