Sprawdzian z 1 wojny światowej

Pobierz

Ten test generałów II wojny światowej jest dostępny za darmo i pozwoli Ci uzyskać wynik względem profilów osobowości sześciu wybitnych generałów wojennych.. 120 seconds .Kiedy zakończyła się 1 wojna światowa ?. Uporządkuj chronologicznie wymienione wydarzenia z okresu II wojny światowej.. Państwa należące w czasie II wojny światowej do państw koalicji antyfaszystowskiej i państw osi - po 3 przykłady.test > Polacy podczas II wojny światowej.. Za darmo.. Śmierć poniosło około 9,5 mln żołnierzy, a aż 20 mln odniosło rany .Rozwiąż "Wielki Test o II Wojnie Światowej" .. Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.Sprawdzian II Wojna Światowa.. Wybuch Powstania Warszawskiego.. Karabin przeciwpancerny wz.. Wśród narastających konfliktów przed wybuchem I wojny światowej można wymienić: konflikty kolonialne konflikt francusko-niemiecki o ziemie zabrane Francji po zjednoczeniu Niemiec konflikty wynikające z idei panslawizmu wszystkie odpowiedzi są poprawne.Kiedy wybuchła I wojna światowa?. poleca 84 % .. Litwy, Łotwy.. Przyczyny, przymierza, daty.. Bezpośrednią przyczyną wojny stało się zamordowanie 28 czerwca 1914r.. KRYTERIA SUKCESU: 1. zapamietam wydarzenia: 11.11.1918 r. - zakonczenie I wojny swiatowej 28.06.1919 r. - podpisanie traktatu wersalskiego.Mało kto wie, że w latach poległo więcej żołnierzy niż na wszystkich frontach II wojny światowej..

Geneza I wojny światowej 7 Test.

Świat w okresie międzywojennym - ćwiczenie utrwalające Połącz w pary.. 11 listopada r. - przystąpienie Stanów Zjednoczonych do wojny (przystępują do ententy) 28.VI.1919 r. - podpisanie traktatów pokojowych w Wersalu.. Abonament TVP Rada Programowa Przetargi Sklep TVP.. 28 września 1939 roku.. 12 sierpnia 1918 roku.. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razyMateriały dla grup - plik pdf.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej.Test z Historii II Wojna Światowa.. Tagi #iiws #wojnaswiatowa #historia #wojna Inne tryby testu.Sprawdzian z historii klasa 8 dział 1 - II wojna światowa - Wczoraj i dziś wikipedia.org Sprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "II wojna światowa".wydarzenia i bitwy I Wojny Swiatowej, sprawdzian wiedzy przed klasowka.Mial ktos moze sprawdzian z historii z dzialu II wojna swiatowa (ksiazka wczoraj i dzis klasa 6) 2015-03-26 18:07:21; Sprawdzian 2 II wojna swiatowa wczoraj i dzis 8 2018-11-06 23:59:10; Czy sprawdzian z historii nowa eraSprawdziany dla ksiązki Wczoraj i dziś klasa 8 - Nowa Era - Format testów PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania..

Przystąpienie USA do II wojny światowej.

I wojna światowa () był to pierwszy konflikt zbrojny w skali światowej, burzący układ stosunków politycznych po kongresie wiedeńskim.Jej ośrodek znajdował się w Europie.Pierwsza wojna światowa była całkowicie odmiennym konfliktem zbrojnym od wcześniej spotykanych w historii świata.. I wojna:----II wojna:----2.. 28 czerwca 1914 roku.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. Państwa sprzymierzone z Polską (Francja, Wieka Brytania) po wypowiedzeniu III Rzeszy wojny 3 września 1939 roku nie podjęły żadnych działań zbrojnych .Niełatwy test z II wojny światowej.. Do produkcji wszedł on dopiero w 1917 roku i był odpowiedzią na wyraźnie widoczną potrzebę .Sprawdzian z I wojny światowej - dostosowanie.. Wyjątkowy.. 11.XI.1918 r. - zakończenie I wojny światowej.Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. 35 zobacz więcej.. 2 października 1918 roku.. Krzyże w Muzeum II Wojny Światowej zobacz więcej.. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Lądowanie aliantów w Normandii.. Napisz tyle, ile wiesz.. Kapitulacja Francji.. Test wiedzy o I Wojnie Światowej.. Rozpocznij test.1) I wojna światowa wybuchła w roku: a) 1914 b) 1918 c) 2020 d) 1882 2) I wojna światowa zakończyła się w roku: a) 1914 b) 1918 c) 1917 d) 1916 3) Trójporozumienie to: a) Anglia, Francja, Niemcy b) Niemcy, Austro-Węgry, Francja c) Rosja, Anglia, Francja d) Włochy, Francja, Anglia 4) Trójprzymierze to: a) Niemcy, Anglia, Francja b) Austro-Węgry, Niemcy, Włochy c) Niemcy, Włochy .MP 18 był jednym z nielicznych pistoletów maszynowych, używanych w trakcie I wojny światowej..

Sprawdzian z I wojny światowej - dostosowanie DRAFT.

Pytanie 1 /30.. 3.Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8.. 9. karta pracy - plik pdf | plik doc. 9. karta pracy dla dzieci z trudnościami w nauce - plik pdf | plik doc. Wojna Bolesława Krzywoustego z Niemcami [Temat dodatkowy] Schemat drzewa decyzyjnego - plik pdf.Zagadnienia do sprawdzianu z historii, klasa VI - I i II wojna światowa, czasy powojenne?. Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty.. Pytania i odpowiedzi do mapy - plik pdf.. Chociaż internetowe testy i quizy dopasowujące osobowość do fikcyjnych postaci lub ikon popkultury są łatwo dostępne, istnieje zaledwie kilka .Plik II wojna światowa klucz sprawdzian.doc na koncie użytkownika SkrytySzpieg • folder Sprawdziany Historia • Data dodania: 3 maj 2013.. 5.XI.1916 r. - akt 5 listopada, deklaracja Wilhelma II i Franciszka Józefa o utworzeniu polski z ziem zabranych Rosji.. Żadna z wymienionych tutaj odpowiedzi nie jest prawidłowa.TEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.. 20 października 1918.. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów..

Zdobywaj wiedzę z historii.Wypracowanie z 1 Wojny światowej!

Przerwij test.. Przerwij test.. NiemcyI wojna światowa 1, test z historii.. Różniła się na przykład*pod względem rozmiarów .I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .heii ja też chodzę do 6 i mam z tego sprawdzian z czwartek więc trochę Ci pomogę xd I wojna światowa 1.Przyczyny wybuchu I wojny światowej.. w Sarajewie (stolica Bośni i Hercegowiny) austriackiego następcy tronu, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.2.. 10 pytań Historia enigma1990.. Pytanie 1 /21.. Atak Niemiec na ZSRR.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. 28 lipca 1914 roku.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika.. Opis testu.. wg Alicja214.. Akademia Telewizyjna Emisja w TVP System NOS Zgłoś program (ROPAT) Kariera w TVP.. dziwna wojna - określenie początkowego okresu II wojny światowej trwającego od 1 września 1939 roku do 10 maja 1940 roku.. wg Urymaria.dzialaniach ZSRR.SPRAWDZIAN Z HISTROII Z DZIAU"POLACY PO 2 WOJNIE SWIATOWEJ" KLASA 8 Z nauka Na ty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt