Antygona streszczenie ebook

Pobierz

Został on zakwalifikowany w kategorii: Poezja.Antygona jest antyczną tragedią napisaną przez Sofoklesa około 440 roku p.n.e. należącą do kanonu literatury światowej.. ISMENA Ale nie zdradzaj twej myśli nikomu, Kryj twe zamiary, ja też je zataję.. Akcja tragedii rozgrywa się w Tebach w czasach mitycznych.. Premiera "Antygona" miała miejsce dnia 2015.Autorem jest Sofokles.. Lektura plus opracowanie to nowatorskie opracowanie lektury zgodnie z podstawą programową.. By temu zapobiec, planuje wraz z siostrą pogrzebać ciało.Opis Antygona jest antyczną tragedią napisaną przez Sofoklesa około 440 roku p.n.e. należącą do kanonu literatury światowej.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Zasłania się prawem boskim, które nakazuje grzebać zmarłych.Wypracowania - Sofokles.. Antygona - Opracowanie zbiorowe, tylko w empik.com: 5,92 zł.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Akcja tragedii rozgrywa się w Tebach w czasach mitycznych.. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Antygona jest antyczną tragedią napisaną przez Sofoklesa około 440 roku p.n.e. należącą do kanonu literatury światowej..

Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.Antygona - ebook Antygona.

Tragedia klasyczna autorstwa Sofoklesa.. Niestety, mimo że zgodnie z umową Eteokles po roku miał przekazać tron bratu, nie uczynił tego.Antygona - streszczenie Treść Grafika Filmy Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju.. Akcja tragedii rozgrywa się w Tebach w czasach mitycznych.. mów głośno, bo ciężkie ty kaźnie Ściągnąć byś mogła milczeniem na siebie.. Kobieta jako bohater literacki.Antygona jako bohaterka tragiczna.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Przeczytaj recenzję Wypracowania - Sofokles.. Antygona.. Lektura plus opracowanie to nowatorskie opracowanie lektury zgodnie z podstawą programową.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. Mogą służyć jako materiał pomocniczy do analizy lektury w samodzielnej pracy ucznia.. W serii "Lektura plus opracowanie".. Po śmierci Edypa, dwaj bracia z królewskiego rodu, Eteokles i Polinejkes, toczą walkę o objęcie tronu, w wyniku której.. 0/5Nasza cena:Antygona jako bohaterka tragiczna.. Mogą służyć jako materiał pomocniczy do analizy lektury w samodzielnej pracy ucznia..

Opracowanie Książka zawiera streszczenie, plan wydarzeń, charakterystykę ważniejszych bohaterów, ważne cytaty i pojęcia oraz biografię autora.

Streszczenie szczegółowe Prologos.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na.E-book Antygona - Sofokles (PDF) Antygona.. eBook Antygona pochodzi z wydawnictwa Albus.. ANTYGONA Lecz miła jestem tym, o których stoję.Antygona - Sofokles.. Synowie Edypa, Eteokles i Polinik, mieli podzielić się władzą po śmierci ojca.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.. W serii "Lektura plus opracowanie".. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.Antygona - pdf, Last minute - opis produktu: Książka zawiera streszczenie, plan wydarzeń, charakterystykę ważniejszych bohaterów, ważne cytaty i pojęcia oraz biografię autora.. "Antygona" to jedna z tragedii napisanych przez Sofoklesa.. Wypracowanie zawiera 407 słów.. Mogą służyć jako materiał pomocniczy do analizy lektury w samodzielnej pracy ucznia Inne autora Atlas dzikich zwierząt.Poznaję lit. Iwona Wierzba eBook (pdf) 6,30 zł 7,00 złeBook Antygona epub Antygona jest antyczną tragedią napisaną przez Sofoklesa około 440 roku p.n.e. należącą do kanonu literatury światowej..

eBook pdf Antygona - pdf Last minute, pochodzi z wydawnictwa Albus.Antygona - to ebook opublikowany przez MASTERLAB.. Numer ISBN tej publikacji to 9788379912674.

Utwór jest nazywany tragedią władzy i bazuje na mitach o rodzie Labdakidów.. Oryginalnym językiem tej publikacji jest język polski.. Na scenie pojawia się Kreon, któremu Strażnik opowiada, jak Antygona pogrzebała ciało brata.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.ANTYGONA Nie troszcz się o mnie; nad twoim radź losem.. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.. Rok wydania: 2018 Liczba stron: 32 Język wydania: polski Data premiery: 2018-08-23 Format: EPUB UW.Plik Antygona Streszczenie.doc na koncie użytkownika stupcia3 • folder ebook • Data dodania: 15 lis 2017Antygona jako bohaterka tragiczna.. ISMENA Z żarów twej duszy mroźne mieciesz słowa.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Po śmierci Edypa, dwaj bracia z królewskiego rodu, Eteokles i Polinejkes, toczą walkę o objęcie tronu, w wyniku której obaj giną.Czczony był za życia, jak i po śmierci..

W książce zostały wyróżnione ważne... Ebooki - E-book - Edukacja - Lektury szkolne - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.plAntygona - streszczenie szczegółowe.

Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem "Antygona".. ANTYGONA O nie!. Powstała w 442 roku p.n.e. Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. W książce zostały wyróżnione ważne cytaty potrzebne w czasie pracy nad lekturą, a także streszczenie ułatwiające interpretację.Plik Antygona.doc na koncie użytkownika demarco444 • folder Lektury Szkolne - Teksty i Streszczenia • Data dodania: 13 gru 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ebook - Wypracowania Sofokles ""Antygona"" - Praca Zbiorowa - 4,39 zł - Wypracowania Sofokles Antygona Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Akcja tragedii rozgrywa się w Tebach w czasach mitycznych.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt