Interpretacja wyników biopsji endometrium

Pobierz

Endometrium proliferacyjne wskazuje na fazę folikularną, natomiast endometrium wydzielnicze na fazę lutealną.. Lekarz może wymagać przeprowadzenia dalszych badań, jeśli podszewka macicy nie pasuje do założonego stadium cyklu miesiączkowego.Witam.. "Polipowate endometrium o cechach późnej fazy wzrostowej ogniskowo stojące na pograniczu prostego rozrostu.Z kolei endometrium niejednorodne może wskazywać na konieczność dalszej diagnostyki, ale nie wskazuje bezpośrednio na żadną konkretną patologię.. ODPOWIADA 1 ekspert: Redakcja abcZdrowie.. Wyniki biopsji Mamy przez Aleksandraaa: 846 4: 21-06-2020 - 10:23:11 Ostatni .. wynik badania przerostu endometrium przez renatar: 3074 12: 17-04-2020 - 10:09:56 Ostatni post przez .Witam uzyskałam wyniki 1fazy i 2 z wyniku biopsji wyszło Endometrium o mieszanej słabo zawansowanej aktywności hormonalnej Progesteron 6ng/ml Kortyzol po dexetazonie 1.00ug/dla progesteron 8,10 mg/ml glukoza 5,6mmol/l insulina 14,2ulU/ml Kortyzol godz 08:00 14,53 UG/dla kortyzol 23:00 1:45 UG/dl czas protrombinowy 11,7 wskaźnik .Biopsja zrobiona 04.01.2022, wynik był juz 12.01.2022 podano mi go 20.01.2022 i dopiero teraz zlecono receptory zrobiłam sama TK klatki piersiowe i usg jamy brzusznej wyszły ok, nie wiem czy je powtórzą,na scentygrafie kosci mam teraz czekac miesiąc.. Tu możesz napisać swój wynik w osobnym wątku, a my pomożemy Ci go zinterpretować..

Bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji endometrium.

**Endometrioza polega na występowaniu błony śluzowej macicy poza jamą macicy.. Na podstawie tego badania oceniono, że rozpoznanie EmGD w biopsji endometrium .Proszę o interpretacje wyników biopsji endometrium Histopatologia z biopsji endometrium Bioptat endometrium Masy śluzu, drobne strzępki endocervix oraz kilka drobnych strzępków komórek nabłonkowych o jasnej cytoplazmie, z cechami hyperchromazji i anizonukleozy ich jader.. Zmiany polipowate wynikają z zaburzeń równowagi pomiędzy estrogenami a progesteronem, w większości przypadków mają one łagodny charakter.Jestem drugi rok po operacji BCT prawej piersi.. Tajemnicze skróty, takie ja.Prosze o interpretacje wyników badania kręgosłupa.. Mam 39 lat i 2 dzieci .. Biopsja endometrium polega z kolei na pobraniu jego fragmentu w celu dokonania analizy wycinka pod mikroskopem (badanie histopatologiczne endometrium).Biopsja endometrium jest bardzo ważnym badaniem, ponieważ pozwala ocenić, czy w drogach rodnych kobiety występują zmiany chorobowe.. Masy śluzu, drobne strzępki endocervix oraz kilka drobnych strzępków komórek nabłonkowych o jasnej cytoplazmie, z cechami hyperchromazji i anizonukleozy ich jader.Hej, odebrałam dzisiaj wynik biopsji endometrium i wynik to : endometrium bez wyraźnych cech aktywności hormonalnej, czy któraś z Was orientuje się co on oznacza?.

wyników histopat.

Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza.temat dodał Gość w Forum Interpretacja badania krwi.. Prowadzi gabinet ginekologiczny w Gorzowie Wielkopolskim.Jak interpretujesz wyniki biopsji endometrium?. Dlatego też warto jest skonsultować się z lekarzem który kierował panią na ten zabieg.. Aleksandra WitkowskaWyniki EMB mogą ujawnić ważne informacje dotyczące cyklu miesiączkowego.. Zwróciłam się do lekarza neurologa, ponieważ odczuwałam silny ból lewej nogi, stojąc nie mogłam pochylić głowy do przodu, a także ucisk w klatce piersiowej, który promieniował do pleców.Interpretacja wyników.. Nieprawidłowe wyniki biopsji endometrium mogą wskazywać na przerost błony śluzowej macicy, polipy macicy lub prekursory endometrium lub raka - informuje WebMD.. Interpretacja wyniku badania szpiku u 46-latka.. Otrzymałem wyniki badania szpiku i proszę o ich interpretację: Układ białokrwinkowy: Układ czerwonokrwinkowy promielocyt - 5,5% proerbl - 0.5% myelocyt - 1.0% baso erbl - 0.5% metamielocyt - 7,5% eos meta - 0,5% poly erbl- 5,5% pałka .Nieprawidłowy wynik cytologii zawsze budzi niepokój wśród kobiet.. Interpretacja wyniku biopsji endometrium Prosze o wyjaśnienie mi wyniku biopsji endometrium.Endometrium z cechami nierównowagi hormonalnej-gruczoły z cechami proliferacji,zrąb włóknisty,niereaktywny.Interpretacja wyniku biopsji endometrium - odpowiada Lek..

Prośba o interpretacje wyników (16 odpowiedzi) Ginekolog i położnik.

Jan Domitrz Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego.. Odpowiedz reklamaProszę o interpretacje wyników biopsji: Wycinki z szyjki- Cervicitis et endocervicitis chronica.. Wynik: obfity śluz z rozproszonym naciekiem zapalnym, polipowate fragmenty endometrium proliferacyjnego,częściowo p przedłżzonej proliferacji.Oto moje wyniki z badania kolposkopowego i biopsji szyjki macicy: 1-2 wycinki, wyłyżeczkowanie kanału: Cervicitis chronika.. Endometrium w badanym materiale nie stwierdzono.. Odbierając opis badania, warto wiedzieć, co oznaczają użyte tam skróty i jak odczytać wyniki cytologii.. Każdy ból ma jednak swoją przyczynę '' - wyznała w jednym z wywiadów.. po hiseroskopii z biopsją endometrium: opis makroskopowy-pofragmentowany materiał o łącznej śr. 0,4cm, opis mikroskopowy-fragmenty endometrium zawierające cewy gruczołowe z nieznacznego stopnia wydzielaniem i podścielisko z cechami obrzęku i ogniskowych wylewów krwi .Biopsja endometrium - proszę o interpretację wyników.. Witam uzyskałam wyniki 1fazy i 2 z wyniku biopsji wyszło Endometrium o mieszanej słabo zawansowanej aktywności hormonalnej Progesteron 6ng/ml Kortyzol po dexetazonie 1.00ug/dla progesteron 8,10 mg/ml glukoza 5,6mmol/l insulina 14,2ulU/ml Kortyzol godz 08:00 14,53 UG/dla kortyzol 23:00 1:45 UG/dl .Witam, dostałam wynik z biopsji endometrium i nie wiem co on oznacza..

Biopsja robiona była z powodu złych wyników badań.

Badanie było wykonywane ponieważ miałam bardzo obfite miesiączki ze skrzepami .. Ostatnia miesiączka powinna być skorelowana z wynikami EMB.. Tomasz Budlewski Endometrium w stanie nierównowagi hormonalnej - odpowiada Lek.. Postawiona diagnoza na podstawie tego badania pozwala na podjęcie odpowiednich decyzji o schemacie leczenia.Witam uzyskałam wyniki 1fazy i 2 z wyniku biopsji wyszło Endometrium o mieszanej słabo zawansowanej aktywności hormonalnej Progesteron 6ng/ml Kortyzol po dexetazonie 1.00ug/dla progesteron 8,10 mg/ml glukoza 5,6mmol/l insulina 14,2ulU/ml Kortyzol godz 08:00 14,53 UG/dla kortyzol 23:00 1:45 UG/dl czas protrombinowy 11,7 wskaźnik protrombinowy 94% INR 1,04 aPTT 35,7Fibrynogen 4,18g/l TSH 3,625 FT4 10,44 antyTPO 688,91 anty tg 2,46 FSH 5,67 LH 4,81 Estradiol 30,00 testosteron 0,27 dhea-so4 .Wyniki te podkreślają znaczenie wychwycenia choroby na wczesnym etapie i ewentualnego zastosowania interwencji ablacyjnej przed jej rozwojem.. Po wyjaśnieniu wyniku wątek zostanie zamknięty.Biopsja szpiku.. Mogę prosić chociaż o kilka słów?. Opisane w cytologii zmiany mogą, choć nie muszą, oznaczać tak zwaną dysplazję i raka szyjki macicy.. Należy powtórzyć cytologię z badaniem DNA HPV.. Biopsja robiona była z powodu złych wyników badań.Interpretacja wyników Tu możesz napisać swój wynik w osobnym wątku, a my pomożemy Ci go zinterpretować.. Poniżej przesyłam swoje badani.Interpretacja wyników histopatologicznych po histeroskopii z biopsją endometrium Proszę o interpr.. Pozwala znaleźć przyczynę pojawiających się objawów związanych z układem rozrodczym.. Koncepcja śródnabłonkowej, nieinwazyjnej i prawdopodobnie przedrakowej fazy ESC jest znana od prawie dwóch dekad.. (A,B) 3. wyłyżeczkowanie jamy macicy: Polypus endometrialis (C).Interpretacja wyniku zależy od pani wieku oraz powodu wykonywania zabiegu i występujących objawów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt