Świat starożytnych greków sprawdzian

Pobierz

Określ położenie geograficzne Grecji (kontynent, morza, ukształtowanie terenu) 2.. U źródeł cywilizacji helleńskiej 2.. Mieli wiele dzieci, ale Uranos strącał je do podziemi - .Ważne pojęcia: Kultura minojska - rozwinęła się na Krecie w IV/III-II tysiącleciu p.n.e., Minojczycy znali pismo (pismo linearne A); według mitologii król Minos rozkazał Dedalowi zbudować w Knossos labirynt dla swojego syna, Minotaura Kultura mykeńska - w II tysiącleciu p.n.e. Achajowie zajęli Mykeny na Peloponezie (Argolida) i Kretę i przejęły sztukę i cywilizację .Grecy natomiast potrafili samych okrętów używać jako narzędzi boju: starali się bądź przebić statek nieprzyjacielski nieoczekiwanym ciosem w burtę, bądź wypatrzywszy chwilę, gdy podnosił wiosła, podpłynąć tuż obok i strzaskać je tak, że statek tracił możność ruchu.Rozwiąż nowy sprawdzian szóstoklasisty i sprawdź swoją wiedzę.. a) wybuch powstania popartego przez Ateńczyków - atak Persów na Grecję - podbicie przez Persów kolonii greckich w Azji Mniejszej - wojna - zwycięstwo GrekówOpowiedz, w jaki sposób starożytni Grecy przygotowywali się do wystawienia sztuki i jak wyglądała gra aktorów w takim teatrze.. ja mam celujący to mi pomogło po jutzre mam z tego sprawdzian.. Jednym z najważniejszych bogów .Plik Świat starożytnych Greków.pdf na koncie użytkownika chrupacz • folder Testy, sprawdziany, konspekty z historii • Data dodania: 11 mar 2014Świat Hellenów str. 56 - 59..

Świat starożytnych Greków na Uczę.pl.

Opis: Pobierz sprawdzian z działu 2 "Starożytna Grecja" grupa 1 i 2 dla klasy 4, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Plik sprawdzian z chemii klasa 8 związki węgla z wodorem.pdf na koncie użytkownika lisa101 • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Grecy wprowadzili także podział na świat cywilizowany i barbarzyński.. WIERZENIA STAROŻYTNYCH GREKÓW.. Ustrój polityczny Sparty 5.. Grecy wyznawali religię politeistyczną, czyli wierzyli w wielu bogów.. odc.1Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwy.Sprawdzian świat starożytnych greków; Nowa era nasze ćwiczenia klasa 3 matematyka sprawdziany; Sprawdzian klasa 4 język polski nowa era; Ostatnio odwiedzone.. Anthropos oznacza człowiek, zaś morfe - kształt.Wschód cywilizacji - Jak Grecy zmienili świat film 720p.. 2013-04-27 15:34:21; wypisz osiągnięcia starożytnych Greków 2017-03-11 11:03:10Grupa - Świat starożytnych Greków i RzymianOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Wierzenia starożytnych Greków str. 74 - 78.

25 grudnia 2020 12:17 Ściągi.. odc.1 Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półw.Sprawdzian Liceum Ciekawi świata zakres rozszerzony cz. 1 "Cywilizacja starożytnych Greków"Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się .Mieliście sprawdzian z biologi?książka ciekawa biologia 2 dział świat zwierząt 2011-10-05 19:48:50; Mieliście sprawdzian z HISTORII?. Osiągnięcia .Świat starożytnych greckich bogówźródło: polskieradio.plSprawdzian świat starożytnych greków.. Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, Starożytna Grecja, sprawdzianWojny w świecie greckim.. Wojny Hellenów 6.. 63 Pytania ze Starożytnej Grecji; 63 Pytania ze Starożytnej Grecji, test z historii Ten bardzo obszerny test zawiera aż 63 pytania dotyczące antycznej Grecji.Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Zagadnienia na sprawdzian klas 5 "Świat starożytnych Greków" 1.. Uzupełnij tabelę o bogach greckich.. Demokracja ateńska 4.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Starożytna Grecja- wszystkie grupy..

Filozofia - nowe spojrzenie na świat 8.

315 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdzian z romantyzmu klasa 2 liceum; Literatura i kultura romantyzmu (epika i dramat sprawdzian wiadomości) Sprawdzian z matematyki klasa 5 liczby całkowiteA (imię i nazwisko) Sprawdzian "Z mitologią za pan brat" dla uczniów klasy V.. W jakim celu Grecy zakładali kolonie?. Demokratyczne Ateny .. TEST Wierzenia starożytnych Greków.. Jakie czerpali z nich zyski?. TEST Filozofowie i .Grecy natomiast potrafili samych okrętów używać jako narzędzi boju: starali się bądź przebić statek nieprzyjacielski nieoczekiwanym ciosem w burtę, bądź wypatrzywszy chwilę, gdy podnosił wiosła, podpłynąć tuż obok i strzaskać je tak, że statek tracił możność ruchu.Starożytni Grecy wierzyli, że na początku świata był Chaos, który rozumieli jako niezmierzoną przestrzeń.. Ludźmi, którzy według starożytnych Greków jako pierwsi wzbili się w powietrze byli:Materiał do realizacji w tygodniu 2-6 XI 2020 Temat 1: Sprawdzian wiadomości z działu "Świat starożytnych Greków".. TEST Igrzyska olimpijskie.. TEST Kultura starożytnej Grecji.. TEST Demokratyczne Ateny STRESZCZENIE.. 1/ Korzystając z przygotowanych na lekcji podsumowującej treści przystępujemy do konstruowania zadań sprawdzających.4.. Gaja i Uranos byli pierwsza parą bogów greckich.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Osiągnięcia cywilizacyjne starożytnych Egipcjan.

O losach bogów i herosów opowiadały mity.. J.K 2 lata temu.. Cywilizacja Hellenów 1.. Igrzyska olimpijskie str. 79 - 81.. (należy znać bogów, zakres ich władzy oraz atrybut) 4.Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Tytan, który za podarowanie ludziom ognia został okrutnie ukarany przez Zeusa i przykuty do skał Kaukazu to: (podkreśl prawidłową odpowiedź) Hermes; Herkules; Ares; Prometeusz.. Kultura starożytnej Grecji str. 82 - 86.. Skomentuj.. Religia Greków 7.. Jak żyli starożytni Grecy?. Odpowiedz.Sprawdzian po dziale II.. Z Gaji wyłonił się Uranos (bóg nieba).. Zaznacz prawidłowy ciąg przyczynowo-skutkowy dotyczący historii konfliktu persko-greckiego.. Darmowe testy szóstoklasisty online.. Wierzyli, że świat powstał z chaosu, czyli mrocznej przestrzeni, z której wyłonili się pierwsi bogowie.. 2011-10-10 16:27:08!WAŻNE!. Z Chaosu wyłonili się: Gaja ( bogini - matka ziemia), Tartar (otchłań, podziemie) i Eros (miłość).. Słowo politeizm wywodzi się ze słów polus oraz theos.Polus oznacza wielu, zaś theos - bóg.Politeizm jest więc niczym innym, jak wiarą w wielobóstwo.. z o.o., Sol90, tylko do użytku .7.. R1KMUHqjdtD0d 1 Tak mogło wyglądać przedstawienie w starożytnym teatrze greckim Tak mogło wyglądać przedstawienie w starożytnym teatrze greckim Źródło: Contentplus.pl sp.. Przygotuj się do sprawdzianu 6 klasisty już teraz.Sprawdzian wiadomości z języka polskiego III klasa gimnazjum..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt