Napisz charakterystykę porównawczą hektora i achillesa

Pobierz

Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Napisz wypracowanie o charakterystyce Ani Kowalik; Proszę o pomoc zadanie w zalaczniku opisz obraz; Udowodnij że dana sytułacja jest konieczna.. .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na .. 1 .scharakteryzuj miłość romantyczną .. Odnieś się do tego jak widzisz postacie .. charakterystyka;Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - Strona 2.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. jaki był stosunek Hektora do ojczyzny i żony?. Był bardzo dobrze zbudowanym, ogromnie silnym mężczyzną, ale uroda mógłby konkurować nawet z dziewczętami, taka bowiem była delikatna i kobieca.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Achilles, grecki heros, odznacza się niezwykłą siłą, biegłą znajomością sztuki wojennej, nieskazitelną urodą i doskonałością fizyczną.. Błąd!. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Charakterystyka porównawcza Uwaga!. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora - napisał w Język polski: Jak by ktoś był tak uprzejmy mi napisać wypracowanko na ten temat to będe wdzięczny i oczywiście wynagrodze sogiem.DziękiBierz od świata to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Uwaga!. Achilles jest zdolny do głębokich i silnych uczuć przyjaźni z Patroklesem, rozpaczy po śmierci przyjaciela - gniewu.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. 2010-11-20 14:20:13; Język polski.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.. Maniaczekk; 12.09.2013 Jeden z największych bohaterów wojny trojańskiej był synem nereidy - Tetydy i tesalskiego królewicza, Pelesusa.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. 2,900 wizyt.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg ..

odwołaj się ... 2010-10-06 19:22:36; Kto napiszę charakterystykę Achillesa?

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Napisz Charakterystykę porównawcza Achillesa i Hektora.. czy jest dla nich honor?. co ich napędza do walki?. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńPrzydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Błąd!. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik..

Minimum 250 słówNapisz charakterystykę porównawczą 2 wojowników Achillesa i Hektora.Którego z nich uznasz za ideał rycerza ?

To ma być charakterystyka porównawcza!. Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. O względy jego matki starało się dwóch olimpijczyków - sam Zeus i bóg mórz, Posejdon.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. jak postępują wobec przeciwnika?. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek..

Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który ... Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek .

Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Nie miał sobie równych.. Jakie wydarzenia związały ich losy?. Rozwinięcie - Dlaczego walczą?. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. 2010-09-24 17:52:09; epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora .Obaj szlachetnego pochodzenia, odebrali wychowanie godne wojowników: Achillesa wychowywał mądry centaur Chiron, a Hektor był wychowywany, jako pierworodny syn króla Troi.. Opisz i.Charakterystyka porównawcza.. Achilles skupia się tylko na sobie Zakończenie .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Heros poślubił Demideę córkę Likomedesa i miał z nią syna Neptolemosa.Jest odpowiedzialny.. Pierwszy był jedynakiem, a drugi miał młodsze rodzeństwo: siostrę Kasandrę i brata Parysa.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza +1 głos..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt